Soru Sorun

DOKTORA SOR

Aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan ulaşabilirsiniz. Sizde uzmanlarımıza danışarak aklınızdaki soruları sorabilirsiniz...

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığınız şikayetler osteoartoz belirtisi ancak kesin tanı koyabilmemiz için muayene etmemiz şart. Kısa yürüyüşler yapmayı ve kilo kontrolünüzü sağlamayı unutmayın. Sağlıklı günler dilerim.
Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Diz kireçlenmesi problemi sizin yaşınızdaki hastalarımda sıklıkla karşılaştığım bir durum. Yaşınız itibari ile diz protezi ameliyatına uygunsunuz ancak öncelikle kilo vermeniz gerekebilir. Hareketli bir yaşam tarzı benimseyerek hem ağrılarınızı hafifletebilir hem de kilo verebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Merhabalar; öncelikle kemik erimesi probleminde hastalığın ilerlemesini önleyecek tedaviler uygulanmalıdır. Aksi durumda kemik kırılmaları yaşanabilir. Bununla birlikte kalça ağrısı için kullandığınız ilacın da genel bir muayene sonrasında yeniden değerlendirilmesi gerekebilir.
Merhabalar, doğuştan kalça çıkıklığı problemi ile gelişen topallama belirli yaştan sonra ağrı ve kısıtlamaya neden olmaktadır. Sizin yaşınızdaki hastalarıma uzatma ameliyatı öneriyorum. Tam bir değerlendirme yapılarak uzatma ya da protez ameliyatı uygulayarak ağrılarınız giderilebilir. Sağlıklı günler dilerim.
Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Romatoloji uzmanınızın önerdiği ilaçları kullandığınız halde diz ekleminizde erime ve hareket kısıtlaması şikayetleri yaşanıyorsa, diz protezi ameliyatı olabilmeniz mümkün. Ancak öncelikle hastalığınızı takip eden Romatoloji uzmanınızın değerlendirmesine ve ayrıntılı bir muayene ve değerlendirme sürecine ihtiyaç duyulacaktır. Sağlıklı günler dilerim.
Hemen ARA !
Yol Tarifi