Gelişimsel Kalça Çıkığı Nedir, Tedavisi Nasıldır?

Gelişimsel kalça çıktığı ülkemizde çocukluk çağında sık karşılaşılan bir problem. Bu problemin ilerleyen yıllarda bizlere yansıyan tabii ise kalça zeminde gelişen yani kireçlenme. Bu hastalar çoğu zaman çok genç yaşlarda otuzlu kırklı yaşlarda bu problemlere yakalanabiliyorlar. En önemli iki şikayet ise bir kısalık, diğeri de ağrı. Ve tabii ki bunlara bağlı dolayısıyla bu hastalarda çok erken yaşlarda kalça protezi ameliyatı yapmak gerekebiliyor.

Ancak teknik olarak diğer protez ameliyatlarından çok farklı bir tekniğe sahip bu problem. Dolayısıyla bilinçli bir cerrahi yapıldığında hem kısalık giderilebiliyor hem de hastalar gene mümkün olan en az şekilde toparlayarak ağrısız hiçbir şekilde günlük hayatlarına devam edebiliyorlar. Ancak şunu edebiliyorlar. Ancak şunu unutmamak lazım. Bu hastalar her zaman çok daha genç ve aktif yaşları ameliyata maruz kalacak için seçilecek protez cinsi de çok önem taşıyor.

​​​​​​​Uzun süre dayanabilmesi için iyileştirilmiş malzeme adıyla verdiğimiz seramik seramik veyahut da seramik metal ya da geliştirilmiş polediden, geliştirilmiş politika ve metal kombinasyonları gibi iyileştirilmiş malzemelerin seçimi bu hastalarda yapılacak protezlerin sağ konfor sürelerini olumlu yönde etkiliyor. O nedenle genç yaşta kalça protezi sebep olan gelişimsel kalça çıkığı problemi önem taşıyan bir problem. Biz ortopedistler için. O nedenle bilinçli cerrahi beklediğim zamanda doğru cerrahi teknikle yapılan bir kalça protezi. Bu hastalarda yüz kırk üçlü sonuçlar verebiliyor.
Hemen ARA !
Yol Tarifi